![Școala parohială](https://parohiabonnorthodoxeholzkircheamrhein.eventya.eu/rails/active_storage/blobs/redirect/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaHBBL1IxQVE9PSIsImV4cCI6bnVsbCwicHVyIjoiYmxvYl9pZCJ9fQ==--badc8a5c5ffc0a47488ab36f2cc0c4ad38f34cd7/scoala_parohiala.jpg?locale=en)
Școala parohială
Îndemnul Domnului nostru Iisus Hristos - "Lăsaţi copiii să vină la Mine şi nu-i opriţi, că a unora ca aceştia este împărăţia lui Dumnezeu.” (Sf. Ev. Marcu 10:14) - este argumentul fundamental al educaţiei creştine.
Activităţile şcolii parohiale se îmbină între ele pentru a forma un ghid care să-i ajute pe micii ortodocşi să-l caute şi să-l găsească pe Domnul Iisus în ei înşişi.
Ne strǎduim să oferim fiecǎrui copil posibilitatea de a cunoaşte valorile spirituale şi culturale ale poporului român, mai ales:
Activităţile şcolii parohiale se îmbină între ele pentru a forma un ghid care să-i ajute pe micii ortodocşi să-l caute şi să-l găsească pe Domnul Iisus în ei înşişi.
Ne strǎduim să oferim fiecǎrui copil posibilitatea de a cunoaşte valorile spirituale şi culturale ale poporului român, mai ales:
- Evanghelia în duhul traditiei ortodoxe române
- Limba română şi cultura românească.