EXPOZIȚIE ICOANE

Data și ora:

Despre

SEARĂ CULTURALĂ ROMÂNEASCĂ
Parohia Bonn vă invită Sâmbătă 13 Noiembrie,  ora 17.00, la vernisajul "Zerbrechliche Heilige", o expoziție de icoane pe sticlă "fragilă ", simbol al sensibilității relației divino-umane.
Evenimentul este găzduit de Muzeul de sticlă din orașul Rheinbach (lângă Bonn). Icoanele expuse reprezintă o parte din patrimoniul Muzeului Transilvaniei- Gundelsheim.
Prezentare:
Dr. Ruth Fabritius (director muzeu)
Cuvânt de întâmpinare:
Karlheinz Kerstolt, Primar Rheinbach
Invitat la deschidere:
Mihaela Feher, Consul General Bonn
Corul Parohiei Bonn va susține un concert de colinde tradiționale.  La sfârșitul serii putem schimba eventuale impresii într-o atmosferă adecvată, bucurându-ne și de un Mini-Buffet cu specific românesc (pe care și invitații , dacă doresc și au posibilitatea, îl pot îmbogăți cu preparate tradiționale).
Vă așteptăm cu drag!
Himmeroder Wall 6
53359 Rheinbach, Germania
Telefon 02226 917-501
Evenimentul va avea loc într-un spațiu închis, participanții fiind rugați să se conformeze regulilor în vigoare (3G).
Fotografii: Muzeul Transilvaniei, Gundelsheim a.N

Fotografii