Programul slujbelor in Perioada Postului
Sfânta Liturghie
Gazdă:
Organizator:
Data și ora:
Despre
Programul slujbelor in perioada Postului Mare:
Săptămâna a doua
Sâmbătă 19 martie, ora 11.30 - Pomenirea celor adormiți (Parastase)
Sâmbătă 19 martie, ora 12.00- Taina Spovedaniei
Duminică 20 martie, ora 08.30- Utrenia, Sf. Liturghie a Sf. Vasile cel Mare
Săptămâna a treia
Vineri 25 martie, ora 09.30 - Sf. Liturghie (Bunavestire)
Sâmbătă 26 martie, ora 11.30 - Pomenirea celor adormiți (Parastase)
Sâmbătă 26 martie, ora 12.00- Taina Spovedaniei
Sâmbătă 26 martie, ora 18.00- Taina Sf. Maslu
Duminică 27 martie, ora 08.30- Utrenia, Sf. Liturghie a Sf. Vasile cel Mare
Săptămâna a patra
Miercuri 30 martie, ora 18.00- Liturghia Darurilor mai Înainte Sfințite
Sâmbătă 2 aprilie, ora 11.30 - Pomenirea celor adormiți (Parastase)
Sâmbătă 2 aprilie, ora 12.00- Taina Spovedaniei
Duminică 3 aprilie, ora 08.30- Utrenia, Sf. Liturghie a Sf. Vasile cel Mare
Săptămâna a cincea
Miercuri 6 Aprilie, ora 18.00 - Denia Canonului Mare
Vineri 8 Aprilie, ora 18.00- Denia Acatistului Bunei
Sâmbătă 10 aprilie, ora 11.30 - Pomenirea celor adormiți (Parastase)
Sâmbătă 10 aprilie, ora 12.00- Taina Spovedaniei
Duminică 11 aprilie, ora 08.30- Utrenia, Sf. Liturghie a Sf. Vasile cel Mare
Săptămâna a șasea
Miercuri 13 aprilie, ora 18.00- Liturghia Darurilor mai Înainte Sfințite
Sâmbătă 17 aprilie (a lui Lazăr, ultima zi din perioada Postului în care se mai săvârșesc parastase), ora 11.30 - Pomenirea celor adormiți (Parastase)
Sâmbătă 17 aprilie, ora 12.00- Taina Spovedaniei
Duminică 18 aprilie (Floriile), ora 08.30- Utrenia, Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur
Programul deniilor din Săptămâna Patimilor va fi publicat ulterior.
Săptămâna a doua
Sâmbătă 19 martie, ora 11.30 - Pomenirea celor adormiți (Parastase)
Sâmbătă 19 martie, ora 12.00- Taina Spovedaniei
Duminică 20 martie, ora 08.30- Utrenia, Sf. Liturghie a Sf. Vasile cel Mare
Săptămâna a treia
Vineri 25 martie, ora 09.30 - Sf. Liturghie (Bunavestire)
Sâmbătă 26 martie, ora 11.30 - Pomenirea celor adormiți (Parastase)
Sâmbătă 26 martie, ora 12.00- Taina Spovedaniei
Sâmbătă 26 martie, ora 18.00- Taina Sf. Maslu
Duminică 27 martie, ora 08.30- Utrenia, Sf. Liturghie a Sf. Vasile cel Mare
Săptămâna a patra
Miercuri 30 martie, ora 18.00- Liturghia Darurilor mai Înainte Sfințite
Sâmbătă 2 aprilie, ora 11.30 - Pomenirea celor adormiți (Parastase)
Sâmbătă 2 aprilie, ora 12.00- Taina Spovedaniei
Duminică 3 aprilie, ora 08.30- Utrenia, Sf. Liturghie a Sf. Vasile cel Mare
Săptămâna a cincea
Miercuri 6 Aprilie, ora 18.00 - Denia Canonului Mare
Vineri 8 Aprilie, ora 18.00- Denia Acatistului Bunei
Sâmbătă 10 aprilie, ora 11.30 - Pomenirea celor adormiți (Parastase)
Sâmbătă 10 aprilie, ora 12.00- Taina Spovedaniei
Duminică 11 aprilie, ora 08.30- Utrenia, Sf. Liturghie a Sf. Vasile cel Mare
Săptămâna a șasea
Miercuri 13 aprilie, ora 18.00- Liturghia Darurilor mai Înainte Sfințite
Sâmbătă 17 aprilie (a lui Lazăr, ultima zi din perioada Postului în care se mai săvârșesc parastase), ora 11.30 - Pomenirea celor adormiți (Parastase)
Sâmbătă 17 aprilie, ora 12.00- Taina Spovedaniei
Duminică 18 aprilie (Floriile), ora 08.30- Utrenia, Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur
Programul deniilor din Săptămâna Patimilor va fi publicat ulterior.